Jak zorganizować turniej gry w pokera w Polsce.

Szanowni Państwo proponuje zorganizować turniej w innym Państwie. Jednak jeśli determinacja jest, czas jest to zapraszam do lektury.

W tym zagadnieniu sytuacja jest utrudniona o tyle, że na organizację turnieju gier w pokera nałożona jest siatka ochronna w postaci monopolu Państwa. Tym samym zakazane jest organizowanie turniejów gry w Pokera w Polsce. Dzięki możliwością wsparcia jakie daje doradca podatkowy Wrocław możliwe jest pozytywne rozwiązanie sprawy. Teoretycznie realne jest urządzenie turnieju na podstawie art. 30 ust. 1 u.g.h. Przed ubieganiem się o takie zezwolenie, które udziela Minister Finansów sprawdźmy czy wystąpi w nim co najmniej 10 zawodników. Istotne jest w złożonym wniosku rzetelne podanie wszystkich informacji oraz napisanie regulaminu turnieju gry w pokera. Te wszystkie zagadnienia wnioskowe reguluje 37 u.g.h. Tak samo jak w przypadku wszystkiego co wiąże się z zezwoleniem należy uiścić opłatę (art. 69 ust. 1 pkt 6 u.g.h.) Będzie to kwota przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (więcej szczegółów na bloczku przelewowym – możemy się jednak spodziewać należności około 4 tys. pln).

Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie oraz turniej się odbył pozostało nam tylko kilka formalności.  Organizator turnieju jest zobowiązany zaprezentować Ministrowi Finansów, w terminie do 25 dnia następnego miesiąca, w którym turniej się odbył. Więcej szczegółów podatkowych (art. 30 ust. 3 u.g.h.).  Kiedy przez to przebrniemy, pozostało nam tylko już kilka formalności.

Organizator turnieju w świetle prawa art. 75 ust. 6 u.g.h. jest zobowiązany złożyć właściwemu Naczelnikowi Urzędu Celnego deklarację podatkową dla podatku od gier oraz obliczyć, pobrać jak i wpłacić podatek od gier w pokerze rozgrywanym w formie turnieju na konto izby celnej. Proszę pamiętać o nieprzekraczalnym terminie do dwudziestego dnia następnego miesiąca po zakończeniu turnieju.